ua|eng
{ Банальність агресії ]
''Зло ... утратило тот признак, по которому большинство людей его распознают - оно перестало быть искушением.'' Ханна Арендт

Якщо жабу вкинути в киплячу воду, вона одразу ж вистрибне. Якщо ж її помістити у прохолодну воду, яку поступово нагрівати, то жаба невдовзі звариться живцем. Щось схоже сталось з українським суспільством, котре поступово ставало жорстокішим і агресивнішим. Насильство стало припустимим для вирішення побутових задач та розв'язання дрібних непорозумінь, ним просякнуті усі відносини, через нього проходить емоційне розвантаження людини.
Насильство стало банальним, непомітним та буденним. Як ось це дрантя, що на фото. На перший погляд - це просто брудний шматок тканини, але ним військові чистили зброю. Це дрантя зберегло контури, які прокреслив холодний метал зброї, плями від пороху та масла - сліди, по яких можна побачити ту саму просту банальність та примарність агресії, чи то жорстокості, насильства, ненависті, нелюдяності, ксенофобії, антисемітизма, расизма, шовінізма - у слова “агресія” безліч імен та синонімів.
На тлі сухої статистики ці терміни показують одне - Банальність Агресії.

Джерела:Український Інститут Дослідження Екстремізму, Державна служба статистики України, Дослідження ''Профілактика злочинів'' - Джужа О.М., Медіакритика, Єдиний державний реєстр судових рішень, Research&Branding Group, Фонд «Демократичні ініціативи» та Центр Разумкова, Лабораторія моніторингу якості освіти МОІППО, Центр ''Наш світ'', Міжнародний Центр Соціальних Досліджень, Харківська Правозахисна Група, Київський Міжнародний Інститут Соціології, Харківський Інститут Соціальних Досліджень.
2017 ]